امروز : ۱۳۹۸/۰۵/۲۹
آخرین اخبار

تبلیغات


فقط 38 متر به اتمام پروژه لوله گذاری گاز شهرستان دهلران باقی مانده است

هر چند این سخن دیگر تکراری شده است که شهرستان دهلران بر روی نفت و گاز خوابیده و مردمش از نعمت گاز هنوز محروم هستند ولی خوب است که بدانیم گاز کشی به شهرهای دهلران، آبدانان و دره شهر بر اساس مصوبه ای است که در لایحه بودجه سال 1384 در مجلس شورای اسلامی مصوب شده بود و عملیات گاز کشی به شهرستان دهلران به طول 120 کیلو متر از سال 1389 شروع شده است و هنوز هم تاریخ معینی برای اتمام آن مشخص نشده است، این پروژه هر چند طول مسیرش به ظاهر کوتاه، ولی در سر راهش با مشکلات عدیده و تا حدودی سخت روبرو بوده است ولی اکنون با همت مسئولان، بسیاری از مشکلات سخت آن به سر انجام رسیده است، در آخرین گزارشی که فرماندار محترم شهرستان از آن پروژه  به مردم عرضه داشته اند، آمده که تنها 38 متر به اتمام لوله گذرای باقی مانده است و آن مقدار هم در مسیر دو دهانه پل به علت مشکلات دستگاه حفاری باقی مانده است، در اینجا جا دارد مردم بدانند که همیشه به تناوب از سوی یکی از مسئولان (...) قول هایی مبنی بر به اتمام رسیدن آن پروژه داده شده است، اگر بخواهیم فقط به چند مورد اشاره داشته باشیم، می توانیم به اینگونه وعده ها که:
_ گازرسانی به دهلران پیش از فصل سرما از برنامه های دولت تدبیر و امید است(.1393/5/10)
_ هماهنگی های لازم انجام شده و منابع مالی تامین و پیش بینی می شود که خط لوله مذکور در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.(1393/7/2)
_ طرح انتقال گاز به آبدانان و دهلران امسال به پایان می رسد.(1393/10/29)
_ کار لوله گذاری شهرستان دهلران و مورموری تا پایان سال جاری قطعی و در ماه های اول سال 94 تست انتقال انجام خواهد شد.
_ مشکل حل شده و تا چند ماه دیگر این موضوع به سر انجام می رسد و در زمستان آینده مشکل گاز حل می شود.(1394/1/29 و 1394/2/3) اشاره کرد.
هر چند فرماندار محترم شهرستان دهلران با زیرکی، زمانی معین برای اتمام آن پروژه ذکر ننموده اند ولی امیدواریم حداقل با همت مضاعف سعی شود که آخرین وعده برای اتمام آن پروژه که در 1394/2/3 به مردم مبنی بر اینکه تا چند ماه دیگر این موضوع به سر انجام می رسد و در زمستان آینده مشکل گاز حل می
شود به واقعیت بدل گردد تا مردم در آینده چشم انتظار وعده های دیگر در مورد آن پروژه نباشند و البته منبعد دغدغه حمل بوتان گاز و ذخیره سوخت را هم نداشته باشند.
                                                                                                  
                                                                                  نویسنده: حسن جاوید

نظرات   

 
#9 ولی 1394-03-22 20:26
جواب کامنت 3 و4 را باید از برخی معلمان زبان خارجه پرسید.خخخخخخخ
 
 
#8 همشهری 1394-03-19 13:17
سلام. اگر من جای شما بودم جواب کامنت ۳ و ۴ را می دادم
 
 
#7 علیمرد 1394-03-18 09:13
مطلب با ارزشی بود چون از سر ناراحتی نگاشته شده است. امیدوارم پیگیر آن تا سراتجام باشید.
 
 
#6 مهدی 1394-03-17 13:47
سلام. لطفا درمورد تکلیف منازلی که بدون سند ساخته شدند ومسکن ادعای مالکیتشان دارد مطلب بذاری.خواننده محترم: خواسته و مشکل خود را می توانید در بخش صدای مردم سایت که پل ارتباطی مسئولان و مردم می باشد، ذکر نماید امیدوارم که مسئولان در راستای امر پاسخگویی، پاسخ شما را بدهند.
 
 
#5 لوله کش گاز 1394-03-17 08:46
پول ۳۸ متر باقی مونده.را اگر بین طوایف مختلف دهلران تقسیم کنیم هر کدام یک متر می افته: پس پولش را میدیم. دیگه مشکل چیه؟
 
 
#4 همشهری شما در غربت 1394-03-17 04:10
مدیر سایت وزین باور ما. جناب آقای حسن جاوید
سلام‌علیکم
این‌جانب یک نفر دهلرانی هستم که در دهلران درس‌خوانده ام( دانش آموزت بوده ام) و در تهران ادامه تحصیل داده ام. و در تهران مشغولم. (البته در یک شرکت خصوصی. روزها کار حسابداری می‌کنم و شب‌ها نگهبانی ساختمان شرکت. صرفاً به خاطر لقمه ای نان).

متولد سال ۶۷ مدت دو سال است که به دهلران نیامد ه ام.. دلم برای شهرم تنگ‌شده است. والان که در کیوسک نگهبانی شرکت هستم. روحم در دهلران است و جسمم در تهران. اینجا همه‌چیز هست.

هر شب که در فضای مجازی چرخی می‌زنم حتماً سری به سایت‌ها و وبلاگ‌های


دهلران می‌زنم. چقدر خوب است که شهر ما هم سایت اینترنتی دارد...(نسیم و باور ما)

دلم خواست از طریق سایت هاتون از شهر مظلومم خبردار به شم. البته اخبارها را در سایت وبلاگ هاتون خوندم. شماها بیشتر سیاسی‌کاری می‌کنید. هی گیر می‌دید به فرماندار و شهردار و نماینده و ......(ببخشید به خدا. منظوری نداشتم) خوب بگذریم.

چه خبر از شهرمان؛ پالایشگاه نفت و پتروشیمی و کارخانه سیمان شروع به‌کار کرده‌اند یا خیر؟ راستی ماشین‌هایی که نان خشکِ می‌خرند هنوز در شهرمان هستند.؟ راستی دهلران چقدر نان خشکِ دارد؟ مگر هر کیلو نان خشکِ چقدر سود دارد که نیسان‌های آبی غریبه هرروز در خیابان‌ها می‌چرخند؟ اینها نان خشکِ می‌خرند یا چیز دیگری می‌فروشند؟

نسل سوم اینترنت 3G به شهرمان وارد شده یا نه؟

راستی در تهران چیز عجیبی دیدم. ‼ کلینیک تخصصی حیوانات‼بگذریم. بیمارستانهای شهرمان خطورند؟ وضع دانشگاه هامون چطورند؟ میگن تبدیل شدن به دکان مدرک فروشی. راسته؟

صبح‌ها به محل کشتار حیوانات تشریف می‌برید؟ کشت‌هایی که از آب فاضلاب تصفیه‌خانه آبیاری می‌شوند. هنوز هستند؟ از کمپ های دهلران چه خبر؟ خوش به حالمون. واقعاً چند کمپ داریم؟ شنیدم مرکز فروش شربت و قرص ترامادول داریم؟ راستی از نانوایی‌ها برایم بگو. دلم برای نان‌های دهلران تنگ شده!!! چون تا یکی از آنها را می‌خوری باید راست بری بیمارستان و مجبور میشی چک آب کاملی بکنی!!! از حلبی آباد روبروی مدرسه عارف حسینی و بنت‌الهدی چه خبر؟ هنوز سامان دهی نشده‌اند؟؟؟ تا یادم نرفته شنیدم دو دکل ایرانسل در شهر نصب شده (که حتماً دروغ است) این دکل‌ها اشعه دارند!! مسکن مهر که حل شده؟بیکار هم که نداریم. الحمدالله!!!!! جمعه بازار چطوره؟ گوجه ارزون شده یا نه؟ انتصابات هم که شنیدم. عالی بودند!!!!!!!!!! .

چه خبر از شورای شهر. ان‌شاءالله به قول‌هایی که زمان انتخابات داده بودند حتماً جامه عمل پوساند ه اند!!!! ا خونه ها گاز کشی شده‌اند؟ یعنی الان گاز شهری دارید؟ تعرفه برق چطوره؟ چند ماه گرمسیری حساب می‌کنند؟!!!!!!! یکی گفت پمپ بنزین های شهرتان هوا دارد!!!! من نفهمیدم منظورش چه بود؟ در سایت‌ها خواندم که دهلران امسال ۲ مورد خودکشی داشته؟ البته مردم کارشون شایعه پراکنی است!!!!!

خیابان‌های شهرمان چطورن؟ حتماً آسفالت شد ه اند؟ دوستی گفت سالک وارد شهر شده!!!! یکی از دهلرانی‌ها را در بیمارستانی از تهران دیدم. فرمود سونوگرافی رنگی یا همان داپلر و واژینال و سه بعدی نداریم. تازه می‌گفت سی تی اسکن و ام. آر. آی هم نداریم!!!!! می دونم داشت با من شوخی می‌کرد.

سلام مرا به اصحاب رسانه برسان. دلم براشون تنگ شده. دیروز خواندم در جشنواره برنده شدند و سر بلند مان کردند. فقط یه سوالی ذهن مرا به خود مشغول کرده. عنوان مطلب این بود: دهلرانی‌ها در تابستان بیشتر سرما می‌خورند!!!!!!! ! نمی‌دانم از لحاظ پزشکی ثابت شده است یا نه؟ از متخصصان تهران پرسیدم. گفتند شوخی نکن برادر و کمی هم به ریشم خندیدند و گفتند با توجه به کشفیات اصحاب رسانه و پزشکان دهلران همه مناطق گرم از دهلران گرفته تا اندیمشک و اهواز و عسلویه و ....... باید تابستان‌ها سرما بخورند. که به دو نتیجه می‌رسیم ۱- کولر گازی عامل سرماخوردگی است که باید همه جمع شوند.۲-یا جای فصل‌ها عوض شده!!!!!!!

با سپاس همشهری شما در غربت
شرمنده به جای من عصرها ساعت ۷ تا ۸ خیابان اصلی شهر را یکبار قدم بزن
 
 
#3 فرهنگی 1394-03-17 03:57
من آخرش نفهمیدم حضرتعالی معلمی یا خبر نگار؟ فعال سیاسی هستی یا معلم مشاوره؟ داری از دهلرانی ها دفاع می کنی یا علیه فرماندار و نماینده کار می کنی؟ خودت تصمیم به نوشتن گرفتی یا کسانی بهت میگن بنویس؟ بنده به عنوان همکارت که ابتدایی تدریس می کنم. احساس می کنم کسی پشت قضیه است. قبلا این جوری نبودی؟ شیطون برای کدام نماینده کار می کنی؟ همه میگن برای احمدی کار می کنی و دریچه سوپاپ اونی؟ بعضی میگن برای دوست محمدی کار می کنی!!!!!!!! بعضی میگن می خواهی مجوز هفته نامه ی را هم بگیری!!!!!!!. راستی اتاق فکر فرهنگیان درست شده. خیلی عالی است. من هم دعوت شدم. شما چرا نبودی؟ حتما دلیلی داره. ضمنا" دوشنبه ساعت ۵ عصر اتاق فکر فرهنگیان جلسه با فرماندارمحترم شهر داریم . بزار از رییس اتاق فکر فرهنگیان بپرسم چرا شما در لیست نیستی؟ کاش می بودی و این مشکلات را می گفتی؟ آقای جاوید خسته نباشی. امید است موفق باشی
 
 
#2 کامران بختی 1394-03-15 21:55
واقعا جای تاسفه و البته بیشتر خنده داره که یه شهر هنوز گازکشی نباشه. اونم با این همه پیشرفت در جهان. ولی کی به فکر مناطق محرومه؟!!!
 
 
#1 علی فتح اللهی 1394-03-15 20:05
خسته نباشید از سال هفتاد که دهلران اومدم ارزوی یه بار سر موقع عمل کردن مونده تو دلم
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group